Kosze prezentowe i Pudełka na prezent Warszawa
Prezenty w biznesie - jakie wybrać i jak je wręczać ?
Prezenty w biznesie - jakie wybrać i jak je wręczać ?

Zbudowanie długotrwałych i przyjaznych relacji z klientami, pracownikami czy partnerami biznesowymi powinno leżeć u podstaw działalności każdej firmy. Prezenty biznesowe należy traktować jako inwestycję w pozytywne relacje. Ich wręczanie to świetna okazja nie tylko do podziękowania kontrahentom czy pracownikom za współpracę, ale również do podtrzymania lub ocieplenia relacji i wzmocnienia więzi. Należy jednak pamiętać, aby prezent biznesowy był odpowiednio dobrany, gdyż tylko taki z pewnością wpłynie pozytywnie na przyszłe relacje i decyzje biznesowe. Dowiedz się, jakie prezenty sprawdzą się najlepiej – sprawdzone i praktyczne? A może bardziej nietypowe i oryginalne?

Jakie prezent biznesowy wybrać?

W biznesie wybór prezentu powinien być dobrze przemyślany, dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przeanalizuj daną relację z kontrahentem lub partnerem biznesowym. Najbardziej bezpiecznym wyborem będą prezenty sprawdzone, które nie narażą Cię na niezręczność. Upominek biznesowy nie powinien być kłopotliwy dla obdarowanego, np. zbyt ciężki, zbyt duży czy za bardzo aromatyczny.

Im dalsza relacja, tym upominek powinien być bardziej uniwersalny. Sprawdzonym prezentem zawsze będą kwiaty, wysokiej klasy alkohole czy ekskluzywne praliny. Można też postawić na vouchery czy zaproszenia na wystawy lub spektakle do teatru. Chcesz, aby Twój prezent robił na obdarowanym wrażenie, jednak nie masz czasu na chodzenie po sklepach i szukanie idealnego upominku? Trafionym wyborem dla partnerów biznesowych będzie elegancki kosz prezentowy dla firm z alkoholem i słodkościami. Można go zamówić przez internet! Sprawdzi się on na każdą firmową okazję, np. na Święta Bożego Narodzenia, jubileusz założenia firmy, zakończenie dużego projektu czy po prostu podziękowanie za współpracę.

W takim koszu mogą znaleźć się produkty gourmet food, czyli wysokiej klasy alkohol, praliny, trufle, pyszne konfitury, miody czy zestawy aromatycznych herbat lub kaw. Dobrą alternatywą dla eleganckiego wiklinowego kosza będzie pudełko lub drewniana skrzynia z logo firmy.

Kiedy i jak wręczać prezenty w biznesie?

Podziękować i wręczyć prezent możesz zarówno na osobności, jak i publicznie. Wszystko zależy od okoliczności i relacji między osobami. Jeżeli dostajesz podwyżkę - dziękuj na osobności, a najlepiej w gabinecie szefa. Wygrywasz przetarg na wielką sumę? Zbierz kolegów i koleżanki z pracy i podziękuj wszystkim, którzy dołożyli do tego własną cegiełkę. Jeśli nie możesz zrobić tego publicznie, napisz grupowego e-maila, w którym podziękujesz wszystkim za włożony wysiłek!

Niektóre zespoły są tak zgrane, że poczęstunek w firmie czy wyjście na integrację są całkowicie normalną rzeczą. Podziękowania w takich miejscach są dużo łatwiejsze i nie trzeba robić tego w tak oficjalny sposób. Jednak niektóre przedsiębiorstwa zwracają uwagę na kulturę i kwestię hierarchii w firmie. Dlatego to, w jaki sposób wręczysz prezent, powinien zależeć głównie od specyfiki danej firmy. Pamiętaj, że wręczanie partnerom biznesowym lub kontrahentom gadżetów firmowych może nasuwać skojarzenie, że osoba obdarowująca nie poświęciła wystarczająco dużo czasu na znalezienie odpowiedniego prezentu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium