Kosze prezentowe i Pudełka na prezent Warszawa
Podziękowania w biznesie – jak dziękować?
Podziękowania w biznesie – jak dziękować?

Podziękowania w biznesie

W biznesie liczy się profesjonalizm i kultura, dlatego podziękowania powinny być mniej czułe i wylewne niż te, które składa się w życiu osobistym. W firmach cenione są takie cechy jak: racjonalizm, powaga oraz samokontrola, dlatego dobrze jest unikać nadmiernego okazywania emocji. Dużo też zależy od relacji, jaką masz z szefem lub zarządem. Podziękowania wcale nie muszą być bardzo oficjalne i wyprane z emocji. Powiedz miłe słowa, uśmiechnij się i uściśnij dłoń szefa. Zwróć uwagę na skalę problemu, który został rozwiązany. Partner biznesowy pomógł Ci w projekcie? Podesłał ważną prezentację? A może dostałeś awans w pracy? Podziękowania wzmacniają więzi z partnerami handlowymi, klientami i pracownikami. Jeśli chcesz budować pozytywny wizerunek firmy i przyczynić się do osiągania sukcesów – pracuj ciężko, bądź wdzięczny i miej szacunek do wszystkich.

Dziękować możesz na osobności lub publicznie. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę okoliczności sytuacji i otoczenie zawodowe. Dostając podwyżkę - dziękuj na osobności, a najlepiej w gabinecie szefa. Udało się wygrać przetarg na wielką sumę? Zbierz kolegów i koleżanki z działu i podziękuj wszystkim, którzy dołożyli do tego własną cegiełkę. Na takie wyniki pracuje cały zespół! Jeśli nie możesz zrobić tego publicznie, napisz grupowego e-maila, w którym podziękujesz za włożony wysiłek!

Jak dziękować w biznesie?

Są takie sytuacje, w których słowo „dziękuję” wydaje się być niewystarczające i wtedy warto zamówić kosz upominkowy z podziękowaniem, który wyrazi Twoją wdzięczność za pomoc lub przysługę. W relacjach biznesowych prezenty są mile widziane, jednak ich wybór musi być dokładnie przemyślany, dlatego warto w pierwszej kolejności przeanalizować swoją relację z Klientem, szefem lub partnerem biznesowym. Dużo zależy od stopnia zażyłości czy wielkości firmy, w jakiej pracujesz. Czy jest to mała agencja reklamowa, duże wydawnictwo, a może kancelaria prawnicza?

Idealnym prezentem będą alkohole lub słodycze. Mogą to być specjalnie vouchery, jednak zwróć uwagę, aby nie figurowała na nim kwota. Informacja powinna być tylko o usłudze, na którą został zakupiony bon. Kosze prezentowe to również bardzo uniwersalny upominek – a jak wiadomo, w biznesie nie powinno dawać się zbyt personalnych podarunków. Dobrym wyborem będą kosze z alkoholami, kawą, herbatą, przekąskami i słodyczami, np. z orzeszkami w karmelu czy nadziewanymi pralinami. Tak szeroka oferta koszy i zestawów prezentowych pozwoli Ci trafić w gust osoby obdarowywanej. W koszu prezentowym zmieści się tak dużo rzeczy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Za co możesz podziękować w biznesie?

Firmy różnią się między sobą branżą, liczbą zatrudnionych osób czy działami. Czasami zespoły są tak zgrane, że poczęstunek w firmie czy wyjście na integrację są całkowicie normalną rzeczą. Podziękowania w takich miejscach są łatwe i nie trzeba robić tego, aż tak oficjalnie. Jednak niektóre przedsiębiorstwa zwracają uwagę na kulturę, renomę i kwestię hierarchii w firmie. Podziękowania w biznesie mogą dotyczyć np. awansu, kontynuacji współpracy przez Klienta lub jej zakończenia, dużego zaangażowania pracownika w ważny projekt - nawet po godzinach pracy, rzetelnego wykonywania obowiązków, wsparcia w zadaniach czy wyjątkowego odznaczenia dla całego zespołu. Podziękowania wraz z wręczeniem kosza prezentowego sprawdzą się w tych sytuacjach idealnie. Osoba, która otrzyma taki podarunek, z pewnością na długo zapamięta ten dzień.

Zobacz kosze prezentowe:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium