Kosze prezentowe i Pudełka na prezent Warszawa
Podziękowania w biznesie – jak dziękować?
Podziękowania w biznesie – jak dziękować?

W biznesie liczy się profesjonalizm i kultura, dlatego podziękowania powinny być mniej czułe i wylewne niż te, które składa się w życiu osobistym. W firmach cenione są takie cechy jak: racjonalizm, powaga oraz samokontrola, dlatego dobrze jest unikać nadmiernego okazywania emocji. Dużo też zależy od relacji, jaką masz z szefem lub zarządem. Podziękowania wcale nie muszą być bardzo oficjalne i wyprane z emocji. Powiedz miłe słowa, uśmiechnij się i uściśnij dłoń szefa. Zwróć uwagę na skalę problemu, który został rozwiązany. Partner biznesowy pomógł Ci w projekcie? Podesłał ważną prezentację? A może dostałeś awans w pracy? Podziękowania wzmacniają więzi z partnerami handlowymi, klientami i pracownikami. Jeśli chcesz budować pozytywny wizerunek firmy i przyczynić się do osiągania sukcesów – pracuj ciężko, bądź wdzięczny i miej szacunek do wszystkich.

Dziękować możesz na osobności lub publicznie. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę okoliczności sytuacji i otoczenie zawodowe. Dostając podwyżkę - dziękuj na osobności, a najlepiej w gabinecie szefa. Udało się wygrać przetarg na wielką sumę? Zbierz kolegów i koleżanki z działu i podziękuj wszystkim, którzy dołożyli do tego własną cegiełkę. Na takie wyniki pracuje cały zespół! Jeśli nie możesz zrobić tego publicznie, napisz grupowego e-maila, w którym podziękujesz za włożony wysiłek!

Jak dziękować w biznesie?

Są takie sytuacje, w których słowo „dziękuję” wydaje się być niewystarczające i wtedy warto zamówić kosz upominkowy z podziękowaniem, który wyrazi Twoją wdzięczność za pomoc lub przysługę. W relacjach biznesowych prezenty są mile widziane, jednak ich wybór musi być dokładnie przemyślany, dlatego warto w pierwszej kolejności przeanalizować swoją relację z Klientem, szefem lub partnerem biznesowym. Dużo zależy od stopnia zażyłości czy wielkości firmy, w jakiej pracujesz. Czy jest to mała agencja reklamowa, duże wydawnictwo, a może kancelaria prawnicza?

Idealnym prezentem będą kwiaty, alkohole, słodycze czy zaproszenia na wystawy lub spektakle. Mogą to być specjalnie vouchery, jednak zwróć uwagę, aby nie figurowała na nim kwota. Informacja powinna być tylko o usłudze, na którą został zakupiony bon. Kosze prezentowe to również bardzo uniwersalny upominek – a jak wiadomo, w biznesie nie powinno dawać się zbyt personalnych podarunków. Dobrym wyborem będą kosze z alkoholami, kawą, herbatą, przekąskami i słodyczami, np. z orzeszkami w karmelu czy nadziewanymi pralinami. Tak szeroka oferta koszy i zestawów prezentowych pozwoli Ci trafić w gust osoby obdarowywanej. W koszu prezentowym zmieści się tak dużo rzeczy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Za co możesz podziękować w biznesie?

Firmy różnią się między sobą branżą, liczbą zatrudnionych osób czy działami. Czasami zespoły są tak zgrane, że poczęstunek w firmie czy wyjście na integrację są całkowicie normalną rzeczą. Podziękowania w takich miejscach są łatwe i nie trzeba robić tego, aż tak oficjalnie. Jednak niektóre przedsiębiorstwa zwracają uwagę na kulturę, renomę i kwestię hierarchii w firmie. Podziękowania w biznesie mogą dotyczyć np. awansu, kontynuacji współpracy przez Klienta lub jej zakończenia, dużego zaangażowania pracownika w ważny projekt - nawet po godzinach pracy, rzetelnego wykonywania obowiązków, wsparcia w zadaniach czy wyjątkowego odznaczenia dla całego zespołu. Podziękowania wraz z wręczeniem kosza prezentowego sprawdzą się w tych sytuacjach idealnie. Osoba, która otrzyma taki podarunek, z pewnością na długo zapamięta ten dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium