Kosze prezentowe i Pudełka na prezent Warszawa
Ekskluzywne opakowania na prezenty
Czy opakowanie prezentów ma znaczenie?

Dlaczego pakujemy prezenty ?

Zarówno wręczanie prezentów, jak i ich otrzymywanie sprawia dużo radości. W ten sposób wyrażasz swoje uczucia i dajesz znać drugiej osobie, że żywisz do niej sympatię. Dlaczego jednak pakujemy prezenty? Otóż powodów jest kilka. Po pierwsze, opakowanie służy do wygodnego transportu i ochrania prezent przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Opakowanie powinno być zatem mocne i trwałe, szczególnie jeżeli jego zawartość będzie dość ciężka.

Opakowanie nie pozwala zobaczyć, co skrywa się w jego wnętrzu, wprowadza atmosferę tajemnicy i podsyca emocje, sprawiając, że to, co skrywa w środku, staje się niespodzianką. Co więcej, estetyczne opakowanie wyróżniające się jakością stanowi wyraz szacunku do osoby obdarowywanej i świadczy o Twoim zaangażowaniu.

Czy opakowanie prezentu ma znaczenie?

Opakowanie prezentu ma bardzo istotne znaczenie. Dzięki niemu, przy pomocy niewielkich kosztów, jesteś w stanie dodatkowo zwiększyć radość z otrzymanego przedmiotu. Pierwsze wrażenie ma ogromny wpływ nie tylko na to, jak zostanie odebrany wręczany prezent, lecz również na to, jak będziesz postrzegany. Opakowanie jest równie ważne jak jego zawartość, czyli sam prezent! To z opakowaniem w pierwszej kolejności ma styczność osoba obdarowywana i to ono zdecyduje o pierwszym wrażeniu.

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz prezent dla bliskiej osoby, kolegi czy prezent biznesowy, warto zadbać o dobre pierwsze wrażenie! Odpowiednie opakowanie prezentu może spotęgować radość obdarowywanej osoby i podkręcić dodatkowo emocje związane z oczekiwaniem na ujrzenie niespodzianki. Opakowanie wpływa również na ostateczną ocenę, dlatego jest ono poniekąd Twoją wizytówką. Osoba obdarowana zazwyczaj zakłada, że prezent, który został starannie zapakowany, wymagał nieco większego wysiłku niż po prostu zakup prezentu w sklepie i wręczenie go bez opakowania.

A co jeżeli masz niewiele czasu na zakup upominku lub pakowanie prezentów nie jest Twoją mocną stroną? Możesz zdecydować się na zakup gotowego kosza prezentowego. Taki kosz może być wypełniony wysokiej klasy alkoholem i słodyczami. Sam kosz, w którym zapakowane będą upominki, z pewnością zrobi wrażenie na osobie obdarowanej.

W co zapakować prezent?

Możliwości jest naprawdę wiele! Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Jednak im prostsze opakowanie prezentu, tym więcej możliwości dekoracji. Dlatego często nie warto inwestować w pstrokate, brokatowe lub świecące papiery, gdyż ograniczają one w znacznym stopniu kreatywność. Hitem ostatniego sezonu jest zapakowanie prezentu w szary papier i obwiązanie go kolorowymi wstążkami czy sznurkami. Podarunek możesz zapakować również w ozdobne pudełko, drewnianą skrzynkę, a nawet w kosz wiklinowy. Taki kosz delikatesowy z pewnością ucieszy każdego!

Wiele firm oferujących gotowe zestawy prezentowe pakuje prezenty w estetyczne opakowania biodegradowalne albo nadające się do ponownego wykorzystania. Odchodzi się już od używania celofanu i plastikowych torebek, a zastępuje je przyjaznymi dla środowiska opakowaniami.

Sprawdź w jakie opakowania pakujemy prezenty:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium