Kosze prezentowe i Pudełka na prezent Warszawa
Dlaczego w biznesie nie powinno się wręczać zbyt osobistych prezentów?
Dlaczego w biznesie nie powinno się wręczać zbyt osobistych prezentów?

Wręczanie upominków w biznesie jest bardzo miłe, a w dodatku pozwala kształtować wizerunek firmy. Dobrze dobrany prezent, np. kosz prezentowy z alkoholem i słodyczami z pewnością wpłynie pozytywnie na przyszłe relacje z kontrahentami i decyzje biznesowe. Jego wybór powinien być dobrze przemyślany, dlatego zanim podejmiesz decyzję, przeanalizuj daną relację. Uważaj jednak na prezenty zbyt osobiste! Dowiedz się, jakich prezentów unikać!

Dlaczego zbyt osobisty prezent biznesowy to zły pomysł?

Większość z nas myśląc o pomysłach na prezenty firmowe, ma w głowie elegancki długopis, pióro, kalendarz czy alkohol. Upominek biznesowy nie powinien być kłopotliwy dla obdarowanego, np. zbyt ciężki, zbyt osobisty czy bardzo drogi.

Jak zauważa pracownik sklepu internetowego pudelkaprezentowe.pl: Zbyt osobisty lub dwuznaczny prezent może krępować, wprowadzić w zakłopotanie, a nawet urazić osobę obdarowaną. Wręczenie takiego prezentu może także pogorszyć relacje biznesowe, a nawet zakończyć się zerwaniem dotychczasowej współpracy, dlatego musisz przestrzegać zasad etykiety.

Do prezentów zbyt osobistych mogą należeć perfumy, kosmetyki, krawaty, muszki czy nietrafione vouchery, np. ekstremalne. Im dalsza relacja, tym upominek powinien być bardziej uniwersalny.

Dlaczego warto wybierać prezenty sprawdzone?

Nietrafiony prezent może krępować obdarowanego. Z kolei wręczenie gadżetów firmowych może nasuwać skojarzenie, że osoba obdarowująca nie poświęciła zbyt dużo czasu na znalezienie odpowiedniego prezentu.

Oczywiście to samo tyczy się flagowego produktu firmy, gdyż wręczenie takiego prezentu może być odebrane jako pójście na łatwiznę lub próba nieudolnej promocji.

Wybór sprawdzonych upominków jest bezpieczny i nie narazi Cię na niezręczność! Sprawdzonym prezentem będą z pewnością kwiaty, wysokiej klasy alkohole, ekskluzywne praliny czy zaproszenia na wystawy lub spektakle do teatru. Dobrym pomysłem na prezent dla partnerów biznesowych będą z pewnością eleganckie kosze prezentowe z alkoholem i słodyczami. Sprawdzą się one na każdą firmową okazję – nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale także jubileusz założenia firmy czy podziękowanie za współpracę.

Takie kosze możesz również spersonalizować poprzez dołączenie artykułów promocyjnych do prezentów, wydrukowanie wstążki z logo firmy, przygotowanie spersonalizowanej bibuły, którą owija się produkty wewnątrz pudełka czy wydrukowanie kartek z życzeniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium