Kosze prezentowe i Pudełka na prezent Warszawa
Jaki wybrać prezent na każdą okazję?
Jaki powinien być idealny prezent?

Jaki wybrać prezent na urodziny, przejście na emeryturę czy rocznicę?

Czym powinien cechować się idealny prezent? Czy istnieje uniwersalny prezent, który spodoba się każdemu? Prezent idealny dla każdego może oznaczać coś innego. Dla jednej osoby mogą to być drogie perfumy lub torebka, dla drugiej może to być wykwintny alkohol, a dla jeszcze innej osoby gadżet elektroniczny. Większość osób lubi otrzymywać prezenty praktyczne, które przydadzą się w kuchni, jadalni lub w ogrodzie. Jednak znajdą się także tacy, którzy lubią być obdarowywani oryginalnymi upominkami.

Prezenty mogą być wręczane na Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Nowy Rok, urodziny, imieniny, rocznicę ślubu czy jubileusz firmy. Wybór idealnego prezentu potrafi być naprawdę dużym problemem, szczególnie jak czasu na jego zakup jest bardzo mało. Co więcej, inny upominek wręcza się osobie bliskiej, a inny pracownikom czy partnerom biznesowym. Zatem to, jaki upominek wręczysz, zależy przede wszystkim od relacji, jaka Cię łączy z daną osobą.

Czym powinien się wyróżniać prezent idealny?

Prezent kupujesz po to, aby sprawić przyjemność obdarowanemu. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę, z czego ucieszy się osoba, która podarunek dostanie. Nie popełniaj częstego błędu i nie kupuj tego, co sam chciałbyś dostać. Wręczenie nietrafionego prezentu może być przyczyną przykrości, a nawet pogorszenia relacji zawodowych. Prawdą jest, że nie ma prezentu, który byłby idealny dla każdego, jednak powinien mieć on określony cechy.

Idealny prezent powinien odzwierciedlać rzeczywiste poświęcenie dającego – w zakresie finansowym, wysiłku lub czasu. Oznacza to, że jego zdobycie (albo wykonanie) powinno wiązać się z dużym wysiłkiem i poświęceniem sporej ilości czasu. Jedynym celem obdarowującego powinna być chęć sprawienia obdarowanemu przyjemności i uszczęśliwienia go. Dzięki niemu osoba obdarowana ma się poczuć kochana i wyjątkowa.

Prezent idealny to również taki, który jest dla obdarowanego dobrem luksusowym. Warto zaznaczyć jednak, że luksus nie jest tożsamy z wysoką ceną. Prezent wcale nie musi być drogi – wystarczy, że będzie to coś, czego osoba obdarowana pragnie, a czego nie kupiłaby sobie sama, uznając to za zbędny wydatek. Dobrze, jeżeli zestaw prezentowy dla niego lub dla niej będzie zawierać również element zaskoczenia. Jednak wtedy, to Ty musisz odgadnąć marzenia obdarowanego, dając mu w ten sposób dowód Twojej uwagi i miłości. Mając świadomość, jaki powinien być prezent idealny i wiedząc, na co należy zwrócić uwagę, masz większe szanse na jego odnalezienie. Co więcej, intencja uszczęśliwienia obdarowywanej osoby stanowi bardzo ważny element, bez którego o idealnym prezencie możesz zapomnieć.

Dopasuj prezent do odbiorcy, relacji i okazji!

Jedną z cech idealnego prezentu jest również jego adekwatność i dopasowanie do odbiorcy, relacji, etapu życia i okazji. Inny upominek wręcza się osobie bliskiej, np. małżonkowi lub rodzicom, a inny pracownikom czy partnerom biznesowym. O ile dla rodziny lub przyjaciół możesz sobie pozwolić na bardziej osobiste prezenty, to jednak w branży zawodowej takie prezenty nie powinny mieć miejsca. W relacjach zawodowych najbardziej sprawdzą się słodkie kosze prezentowe z alkoholem, które wpasują się w każdą okazję. W takim koszu znaleźć się mogą czekoladki, pyszne konfitury, miody, zestawy aromatycznych kaw i herbat, wino czy whisky. Co więcej, istnieje możliwość brandingu takiego kosza lub pudełka. Każdy zestaw możesz dowolnie modyfikować, dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój upominek trafi w gusta osób obdarowanych. Pamiętaj, że idealny prezent pokazuje obdarowanemu, że jest dla Ciebie ważny, skoro wiedziałeś, co sprawi mu radość.

Zobacz prezenty z okazji urodzin 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium